خواهر اطلاعات بابک زنجانی اخبار اقتصادی و بازرگانی

خواهر: اطلاعات بابک زنجانی اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی پروژه تازه دلواپسان جهت هواپیماهای برجامی

اگر تا چند ماه پیش بسیاری از دلواپسان به این عنوان امیدوار بودند که قراردادهای خرید هواپیما از سوی کشور عزیزمان ایران روی کاغذ باقی خواهد ماند و امکان ورود این

پروژه تازه دلواپسان جهت هواپیماهای برجامی

پروژه تازه دلواپسان جهت هواپیماهای برجامی

عبارات مهم : ایران

اگر تا چند ماه پیش بسیاری از دلواپسان به این عنوان امیدوار بودند که قراردادهای خرید هواپیما از سوی کشور عزیزمان ایران روی کاغذ باقی خواهد ماند و امکان ورود این هواپیماها به کشور عزیزمان ایران فراهم نمی شود ولی تحویل هفت هواپیمای برجامی امید آنها را ناامید کرد تا بعد از چند هفته سکوت، پروژه تازه را کلید بزنند.

به گزارش ایسنا، بعد از ابهام هایی که راجع به سه ایرباس خریداری شده است از سوی کشور عزیزمان ایران مطرح شد که این هواپیماها دست دوم هستند یا از نظر کیفیت یا ایمنی با مشکلاتی مواجه خواهد بود، عملکرد این هواپیماها و البته پاسخ هایی که مسئولان صنعت هواپیمایی کشور دادند، نشان داد این ابهام ها با آنچه در واقعیت اتفاق می افتد، تفاوتی قابل توجه دارد.

پروژه تازه دلواپسان جهت هواپیماهای برجامی

پس از کنار رفتن دور مهم تخریب ها علیه هواپیماهای برجامی این بار نوبت به هواپیماهای ATR رسید تا مورد نقد عجیب بعضی از مخالفان برجام قرار گیرد. این هواپیماهای کوچک که در طول ماه های گذشته تنها چهار فروند آن به کشور عزیزمان ایران تحویل شده، توانسته اند با دگرگونی قابل توجهی که در فرآیند کاری فرودگاه های کوچک به وجود می آورند، تعداد زیادی از شهرهای کوچک را با پروازهای برنامه ای گسترده همراه کنند و از این مسیر امید به توسعه صنعت هوایی را زیاد کردن دهند.

پس از چند هفته از شروع به کار این هواپیماهای کوچک مسئله فنی که در یکی از پروازهای این هواپیما به وجود آمد، بهانه ای تازه دست داد تا این هواپیماهای نو مورد هجمه دلواپسان قرار بگیرد. هجمه ای که این بار با این بهانه شکل گرفت که هواپیماهای ATR خریداری شده است از نظر اقلیمی با آب و هوای کشور عزیزمان ایران سازگاری ندارد. این در شر ایطی است که ATRهای تازه نخستین مدل از خانواده ATR نیستند که وارد کشور عزیزمان ایران شده است و طبق اعلام مدیر شرکت هواپیمایی کشوری این هواپیماها از ۲۰ سال قبل در آسمان کشور عزیزمان ایران فعال شدند و خدمات قابل توجهی نیز به مردم عرضه کردند.

اگر تا چند ماه پیش بسیاری از دلواپسان به این عنوان امیدوار بودند که قراردادهای خرید هواپیما از سوی کشور عزیزمان ایران روی کاغذ باقی خواهد ماند و امکان ورود این

بر اساس اطلاعات ارائه شده است از سوی مدیر شرکت هواپیمایی کشوری اشکال مربوط به پرواز چند روز قبل مشهد به گرگان که با هواپیمای ATR انجام شده است مربوط به سیستم هشداردهنده موتور عملیاتی می شود که خلبان در چهارچوب وظایف ایمنی خود درخواست فرود را ارائه کرده و بعد از بررسی نهایی مشخص شده است که مسئله به علت نقص در قطعات نبوده و نیاز به هیچ جابجایی وجود ندارد.

ابهام راجع به هواپیماهای ATR در شرایطی مطرح شده است که طبق اعلام مدیرعامل این شرکت تاکنون بیش از ۱۰۰ کشور دنیا از این هواپیما استفاده و بهره برداری کرده اند. بر اساس صحبت های جیوبانی ATR به بیش از ۲۰۰ ایرلاین بین المللی ۱۴۰۰ فروند هواپیما فروخته و یکی از مهم ترین دلایل رشد فروش و زیاد کردن تقاضا در بازارهای بین المللی جهت این هواپیما کیفیت قابل تایید و برطرف کردن نیازهای شرکت های هواپیمایی به پروازهای برد کوتاه و ظرفیت مسافر پایین بوده است.

با وجود آنکه بسیاری از دلواپسان امروز در سال های سخت تحریم ها و در شرایطی که بسیاری از هواپیماهای کشور عزیزمان ایران جهت انجام پروازهای خود با پرسشها فنی مواجه بوده سکوت کرده و ترجیح دادند اظهارنظری در این زمینه نداشته باشند، ولی امروز با کوچک ترین ابهام موجی علیه هواپیماهای برجامی اتفاق می افتد که مشخص نیست نشانه مهم آنها چه خواهد بود. هواپیماهای تازه وارد شده است به کشور عزیزمان ایران در کنار خدمات رسانی قابل قبول به مردم، راه توسعه صنعت هوایی کشور را بعد از چند دهه گشودند و به نظر می رسد با وجود تمام ابهام ها و بهانه جویی های مطرح شده است اجماع مدیران کلان کشور در استمرار استفاده از هواپیماهای تازه و وارد کردن هواپیماهایی که طبق قراردادهای امضا شده است در آینده به کشور عزیزمان ایران تحویل می شوند، این روند مثبت ادامه پیدا خواهد کرد.

پروژه تازه دلواپسان جهت هواپیماهای برجامی

واژه های کلیدی: ایران | هواپیما | هواپیما | شرکت هواپیمایی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs